bootstrap website templates

Apskates Objekti

Viesu ērtībai piedāvājam informāciju par tuvākajiem apskates objektiem:

1

Muzejs "Andrupenes lauku sēta"

Muzejā Jūs nokļūsiet 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus. Iepriekš piesakoties, varēsiet nogaršot Latgales kulinārā mantojuma „brīnumus” - kļockas, kuģeli, guļbešņīkus, pancaku ar cymusu, asuškas, sieru, sviestu, zāļu tēju, šmakovku.Ar folkloras kopu (Sovvaļņīki) dziedāt dzirkstošās dziesmas un izdejot dančus!

2

Andrupenes purva taka

Aiz muzeja “Andrupenes lauku sēta” vārtiem dabas draugus gaida Andrupenes purva taka. Koka kāpnītes ved no pakalna lejā, kur reljefa pazeminājumā izveidojies augstais jeb sūnu purvs. Laipas izved zemām priedītēm apaugušā purva klajumā. Ar savu smaržu viegli reibina purva vaivariņi.
Ejot pa laipu, var iepazīties ar purva veģetāciju, ko pārstāv pēc minerālvielām mazprasīgi augi – sūnu sfagni, makstainās spilves, dzērvenes, polijlapu andromedas, virši, vistenes. Tepat pie laipas savu laupījumu gaida apaļlapu rasenes.

3

Jaundomes vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle

Vides izglītības ekspozīcijas zālē notiek iepazīšanās ar vienu no lielākajām saldūdens zivju mulāžu kolekcijām Latvijā, kā arī ir iespēja apskatīt putnu izbāzeņus un citus eksponātus. Tāpat ir iespēja apskatīt un izmēģināt interaktīvo materiālu „Ežezers”, tiek piedāvātas izglītojošas spēles, kas patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem. Notiek putnu vērošana ar binokļiem gida pavadībā.

4

Lielais Liepu kalns

Lielais Liepu kalns (289,3 m.v.j.l.) ir Latgales augstākā un Latvijā trešā augstākā virsotne un tajā ir uzbūvēts augstākais koka skatu tornis Latvijā (34m), no kura paveras iespaidīgs skats uz apkārtējo ainavu, Rāznas un citiem ezeriem. No stāvlaukuma līdz skatu tornim apmeklētājus aizved 830 m gara Lielā Liepu kalna taka ar informācijas stendiem, atpūtas vietām, šūpolēm.

5

Rāznas ezers

Rāznas ezers ir viens no lielākajiem ezeriem Latvijā, kas ikvienu spēj piesaistīt ar savu ūdens burvību, zivju bagātību, putnu grāciju, viļņu šalkoņu un vienkārši skaisto apkārtni.

6

Mākoņkalns

Netālu no Rāznas ezera atrodas Mākoņkalns, saukts arī par Padebešu kalnu. Lai sasniegtu tā virsotni, jāmēro diezgan stāva taka ar koka margām. Bet sajūtas, kādas pārņem ir lieliskas - skatam paveras ūdeņiem bagātais Rāznas ezers, bet pašā piekājē redzams dzidrais Ubagovas ezeriņš, kas tautā iesaukts par Latgales dzidro aci.

7

Kristus Karaļa kalns

Kristus Karaļa kalns ir atklāts 2006. gadā un atrodas netālu no Aglonas bazilikas. Objektā apskatāmas vairākas lielas koka skulptūras, kurās atainoti Bībeles tēli. Tā ir lieliska vieta, ko apmeklēt svētceļniekiem un ikvienam, neatkarīgi no konfesionālās piederības. Kalna teritorijā izveidots skaists skulptūru parks, kurā atainoti notikumi, kas saskaņā ar Derību norisinājušies no cilvēces pirmsākumiem līdz mūsdienām. Šobrīd šeit uzstādītas vairāk kā 220 dažādas skulptūras un to kompozīcijas. Kopā ar dārziem un mākslīgajiem dīķiem skulptūru parks aizņem ~20 ha lielu platību.

8

Aglonas bazilika

Aglonas bazilika ir nozīmīgs Latvijas katoļu reliģijas centrs. Baznīcā glabājas plaša gleznu, skulptūru un mākslas vērtību kolekcija, tajā skaitā slavenā 17. gadsimtā darinātā svētbilde "Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte", ko atsedz tikai reliģisku svētku laikā. Svētbildi ticīgie uzskata par brīnumdarītāju. Pastāv uzskats, ka tai piemīt dziednieciskas spējas.

9

Aglonas maizes muzejs

Ar lielo darba mīlestību, ar uzticību visam latviskajam, ar vēlmi ieaudzināt cieņu pret savas zemes vēsturi saimniece Vija Kudiņa Aglonā izveidojusi maizes muzeju, kur apmeklētāji var uzzināt par maizes tapšanas procesu, pagaršot maizīti vai iemēģināt roku tās cepšanā. Maizes muzejā apmeklētājus uzņem pati saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu, kur saruna sākas ar rudzu graudu atpazīšanu un izgaršošanu.

10

Velnezers jeb Čortoka ezers

Nelielais ezers ar dzidro zilganzaļas krāsas ūdeni melleņu meža vidū, saukts arī par Čertoku, Čortoku un Čertaku, atrodas Grāveru silā, 12 km attālumā no Aglonas. Par Čertoka ezeru jeb Velnezeru apkārtējie iedzīvotāji zina stāstīt daudzus un dažādus nostāstus. Ezera apkārtnē nekad neesot dzīvojuši cilvēki, jo tie pie ezera nav spējuši ilgstoši uzturēties. Šeit cilvēki bieži nomaldas un neatrod ezeru. Pie ezera ierīkotas atpūtas vietas ar galdiņiem un soliņiem, kā arī ugunskura vietas.